Chirurgia ruky – otázky a odpovedeKategória: Chirurgia rukyNavrátenie hybnosti do článku prsta po úraze (zapílenie do prstov)
Anonym zadaná 9 rokov späť

Dobrý deň MUDr. Kovalčík, mám na Vás prosbu ak mi viete poradiť s mojím problémom.
Pred 5. týždňami som mal úraz ľavej ruky zapílil som si do dvoch prstov prostredného a ukazováka, na ukazováku to bola len natrhnutá šľacha ale na prostrednom prste mám okrem iného aj rozbitý klbik posledného článku prsta /distal/ rany sa mi zhojili a momentálne som po extrahovaní kirschnerových drôtov.
Môj ošetrujúci doktor mi povedal že budem musieť podstúpiť ďalšiu operáciu kde mi vložia na pevno nejakú fixáciu a môj prst bude takto zafixovaný pod určitým uhlom v poslednom článku. Moja otázka znie či nie je iná možnosť ako prst zoperovať aby sa vrátila hybnosť do posledného článku prsta, poškodenie prsta je z hornej časti a jednalo sa o viacnásobnú zlomeninu. Diagnóza S62.4.
Ďakujem za odpoveď s pozdravom Robert, Teplička nad Váhom

1 odpovedí
MUDr. Slavomír KovalčíkMUDr. Slavomír Kovalčík ŽILPO zodpovedaná 9 rokov späť

Dobrý deň,
predpokladám, že máte po zapílení zničené klbne plôšky, je dobre vedeť aj akého rozsahu, ale jednoznačne môžem povedať, že neexistuje kĺbna náhrada na ten kĺb a jediným riešením ako to povedal Váš chirurg je tzv déza teda definitívne znehybnenie kĺbu,
ALE na tento zákrok máte čas
pre Vás je teraz podstatná rehabilitácia, čím skor a aktívnejšie začnete tím lepší výsledok, všetko závisí od rozsahu poškodenia a priebehu rehabiilitačnej liečby k akémukoľvek zákroku by som pristupoval minimálne s odstupom 6 mesiacov a po zvážení klinického nálezu
Kovalčík